Otvoritveni koncert
- 14,00 EUR 1. skupina
- 9,00 EUR 2. skupina
- Processing costs fee per ticket is 1 EUR. Tax is included.
- Odgovorni organizator i prodavač
SNG Opera in balet Ljubljana- Župančičeva ulica 1, 1000 Ljubljana
- +386 1 2415959; +386 1 2415960
- [email protected]
- www.opera.si
Dirigenta: Jaroslav Kyzlink (operni del), Marko Gašperšič (baletni del)
Vodja zbora: Željka Ulčnik Remic
Koncertni mojster: Igor Grasselli
Korepetitorji: Jelena Boljubaš, Višnja Kajgana, Marko Hribernik
Wolfgang Amadeus Mozart: FIGAROVA SVATBA
1. uvertura
2. arija Cherubina "Voi che sapete"
Elena Dobravec
3. recitativ in arija Figara "Tutto e disposto ... Aprite un po`quegli occhi"
Peter Martinčič
4. recitativ in arija Susanne "Giunse alfin il momento ... Deh vieni, non tardar"
Urška Arlič Gololičič
Georges Bizet: CARMEN
5. »La cloche a sonné« in arija Carmen "L'amour est un oiseau rebelle" (Habanera)
Elena Dobravec in zbor
6. arija Micaele "Je dis que rien ne m'épouvante"
Urška Breznik
Giuseppe Verdi: LA TRAVIATA
7. "Di Madride noi siam mattadori"
zbor
Giuseppe Verdi: OTELLO
8. duet Otello in Desdemona "Gia della notte"
Branko Robinšak in Martina Zadro
Jules Massenet: THAIS
9. meditacija
solo Igor Grasselli
Giacomo Puccini: LA BOHÈME
10. arija Mimi "Donde lieta usci", prizor Rodolfo, Mimi, Marcello, Musetta "Dunque e propio finita"
Urška Arlič Gololičič, Aljaž Farasin, Ivan Andres Arnšek, Urška Breznik
Jacques Offenbach: ORFEJ V PEKLU
11. Galop infernal (kankan)
Vsi
12. Peter Iljič Čajkovski: LABODJE JEZERO, Poloneza, 1. dejanje
Koreografija po L. Ivanovu in M. Petipaju: Lynne Charles
Plešejo: Regina Križaj, Tjaša Kmetec, Nina Noč, Nina Ogrinc, Kristina Aleksova, Mariša Nač, Urša Vidmar, Polett Kasza, Tasja Šarler, Barbara Potokar, Lukas Zuschlag, Kenta Jamamoto, Alexandru Ioan Barbu, Iulian Anatol Ermalai, Gabriel Cosmin Agavriloaei, Gaj Rudolf, Jujin Muraiši, Michele Pellegrini, Filippo Jorio, Luka Žiher
13. Peter Iljič Čajkovski: LABODJE JEZERO, duet Princ in Princeska, 1. dejanje
Koreografija po L. Ivanovu in M. Petipaju: Lynne Charles
Plešeta: Rita Pollacchi in Petar Đorčevski
14. MESO SRCA
Glasba: Bela Bartok
Koreografija: Gregor Luštek in Rosana Hribar
15. Peter Iljič Čajkovski: HRESTAČ, duet Princa in Klare, 1.dejanje
Koreografija: Youri Vámos
Plešeta: Ana Klašnja in Kenta Jamamoto
16. TRISTAN IN IZOLDA, ples deklet
Glasba: Sašo Kalan
Koreografija: Dan Datcu
Plešejo: Kristina Aleksova, Polett Kasza, Alena Medič, Mariša Nač, Tasja Šarler, Urša Vidmar, Mateja Železnik
17. Peter Iljič Čajkovski: TRNULJČICA, 4 Kavalirji in Aurora, 1. dejanje, 2. prizor
Koreografija po M. Petipaju: Irek Mukhamedov
Plešejo: Nina Noč, Luka Žiher, Lukas Zuschlag, Juki Seki, Alexandru Ioan Barbu
18. MESO SRCA
Glasba: Sergej Rahmaninov Vasiljevič
Koreografija: Gregor Luštek in Rosana Hribar
Plešeta: Rita Pollacchi in Petar Đorčevski
19. Peter Iljič Čajkovski: LABODJE JEZERO, Ruski ples
Koreografija po L. Ivanovu in M. Petipaju: Lynne Charles
Plešejo: Barbara Potokar, Hugo Mbeng, Michelle Pellegrini, Filippo Jorio, Jujin Muraiši
20. Peter Iljič Čajkovski: LABODJE JEZERO, elegija, 4. dejanje, Princ in Odette
Koreografija po L. Ivanovu in M. Petipaju: Lynne Charles
Plešeta: Tjaša Kmetec in Petar Đorčevski